Amintiri din copilarie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Frica de aparatele electrocasnice

4 participanți

In jos

Frica de aparatele electrocasnice Empty Frica de aparatele electrocasnice

Mesaj Scris de AdinaCarla Lun Dec 21, 2009 12:02 pm

Nu stiu cum sunt puii vostri dar pe gabi o sperie aspiratorul...oricat incerc eu sa-i explic ca nu ii face ei nimic doar o ajuta pe mami sa faca curatenie ea tot se sperie cand il aude. La fel patim si cu feonul....nu vrea chip sa se lase uscata pe par cu el....face un scandal de ma stie tot blocul si plange de abia o mai opresc.
Si de robotii din bucatarie se cam speria dar cand a vazut ce bun e sucul de la storcator ia mai trecut.
Cum sa preocedez s-o fac sa se 'imprieteneasca" cu feonul? Voi cum procedati?
AdinaCarla
AdinaCarla
Student
Student

Cal
Mesaje : 1586
Data de inscriere : 25/10/2009

*
foaie personaj:

Sus In jos

Frica de aparatele electrocasnice Empty Re: Frica de aparatele electrocasnice

Mesaj Scris de ondrio Mar Dec 22, 2009 4:53 am

Am avut aceeasi problema cu aspiratorul si cu foehnul.
Cu foehnul e prietena de cand ,intai de toate,am uscat asa o papusa de-a ei.Apoi pe tati l-am uscat amandoua,apoi pe mami si apoi pe ea.La inceput,ascultand muzica,apoi fara nimic.La noi a tinut minunea!
ondrio
ondrio
Student
Student

Capra
Mesaje : 1689
Data de inscriere : 29/11/2009

Sus In jos

Frica de aparatele electrocasnice Empty Re: Frica de aparatele electrocasnice

Mesaj Scris de AdinaCarla Mar Dec 22, 2009 11:30 am

Multumesc Andreea pentru ideei...trebuie sa incercam si noi.
AdinaCarla
AdinaCarla
Student
Student

Cal
Mesaje : 1586
Data de inscriere : 25/10/2009

*
foaie personaj:

Sus In jos

Frica de aparatele electrocasnice Empty Re: Frica de aparatele electrocasnice

Mesaj Scris de fluturas Mar Dec 22, 2009 11:31 am

Alex nu se sperie de aspirator,masina de spalat..etc..
comenteaza de fiecare data,masina spala rufele lui Alex,tati e cu aspiratorul...are un stres doar cu batista bebelusului,ne spune ca nu vrea cu aspiratorul si asa tati il inlocuieste tragand din greu cu gura..hi hi..
sincer cu foen-ul nu am incercat sa-l usuc pentru ca sigur nu sta...
fluturas
fluturas
Licean
Licean

Capra
Mesaje : 1023
Data de inscriere : 28/10/2009

Sus In jos

Frica de aparatele electrocasnice Empty Re: Frica de aparatele electrocasnice

Mesaj Scris de Gabyy Lun Dec 28, 2009 10:54 am

cu aspiratorul am obisnuit-o de mica, statea calare pe el si eu aspiram...cu microundele o lasam pe ea sa apese pe buton, la robotul de bucatarie am avut ceva probleme ...se speria cand era mai micuta , trebuia sa umblu cu el cand dormea sau cand era cineva acasa la noi sa stea cu ea numai in bucatarie nu, cand s-a mai marit i-am explicat cum sta treaba si statea sus pe blat langa mine si se uita cum fac la el..la feon nici ea nu sta la uscat, in schimb ii place sa ma usuce pe mine, nu s-a speriat deloc de el..cand se plictiseste sa ma usuce ii mai fac eu vant cu el de la distanta si se amuza...dar nu cumva sa ma apropii de ea ca fuge Frica de aparatele electrocasnice Icon_biggrin ...cu aspiratorul bebelusului n-am avut treaba cat a fost mica si reuseam sa o tin, dupa 2 ani n-am mai reusit sa o pacalesc, dar isi sufla nasucul singura
Gabyy
Gabyy
Decan
Decan

Maimuta
Mesaje : 4457
Data de inscriere : 25/10/2009

*
foaie personaj:

https://amintiricopii.forumgratuit.ro

Sus In jos

Frica de aparatele electrocasnice Empty Re: Frica de aparatele electrocasnice

Mesaj Scris de AdinaCarla Lun Dec 28, 2009 10:59 am

Sunt asa fericita cu cateva seri in urma am reusit s-o conving pe gabi sa ma lase s-o usuc pe par cu feonu Frica de aparatele electrocasnice Icon_cheers .
Am un set de piepteni si perii mai frumoase ( asa le zice ea ...'muoase")...si i-am dat si ei unul si i-am zis ca asa frumos i se face parul daca ea se piaptana in timp ce eu o usuc....si am reusit...sper sa reusesc si data viitoare.
AdinaCarla
AdinaCarla
Student
Student

Cal
Mesaje : 1586
Data de inscriere : 25/10/2009

*
foaie personaj:

Sus In jos

Frica de aparatele electrocasnice Empty Re: Frica de aparatele electrocasnice

Mesaj Scris de Gabyy Lun Dec 28, 2009 12:12 pm

ma bucur ca ai reusit sa o convingi...eu nu insist sa o usuc cu feonul..eu nu am avut feon pana in toamna asta, am preferat sa se usuce natural si prefer... ma usuc numai in caz de urgenta... Frica de aparatele electrocasnice Icon_biggrinnici eu nu am folosit la ea pana acum dar are parul cam mare si nu as vrea sa raceasca stand cu el mai ud ca nu pot s-o usuc prea bine doar din sters cu prosopul.
Gabyy
Gabyy
Decan
Decan

Maimuta
Mesaje : 4457
Data de inscriere : 25/10/2009

*
foaie personaj:

https://amintiricopii.forumgratuit.ro

Sus In jos

Frica de aparatele electrocasnice Empty Re: Frica de aparatele electrocasnice

Mesaj Scris de AdinaCarla Lun Dec 28, 2009 12:14 pm

Gabyy a scris:ma bucur ca ai reusit sa o convingi...eu nu insist sa o usuc cu feonul..eu nu am avut feon pana in toamna asta, am preferat sa se usuce natural si prefer... ma usuc numai in caz de urgenta... Frica de aparatele electrocasnice Icon_biggrin
nici eu nu am folosit la ea pana acum dar are parul cam mare si nu as vrea sa raceasca stand cu el mai ud ca nu pot s-o usuc prea bine doar din sters cu prosopul.
AdinaCarla
AdinaCarla
Student
Student

Cal
Mesaje : 1586
Data de inscriere : 25/10/2009

*
foaie personaj:

Sus In jos

Frica de aparatele electrocasnice Empty Re: Frica de aparatele electrocasnice

Mesaj Scris de Gabyy Joi Dec 31, 2009 1:42 pm

eu ii pun caciulita dupa baie la cap, pana se usuca, apoi i=o dau jos
Gabyy
Gabyy
Decan
Decan

Maimuta
Mesaje : 4457
Data de inscriere : 25/10/2009

*
foaie personaj:

https://amintiricopii.forumgratuit.ro

Sus In jos

Frica de aparatele electrocasnice Empty Re: Frica de aparatele electrocasnice

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum