Amintiri din copilarie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Varsta copilului in primul an de scoala

+5
Cristina
NEVGIAN
giani
iazmin
Gabyy
9 participanți

In jos

Varsta copilului  in primul an de scoala Empty Varsta copilului in primul an de scoala

Mesaj Scris de Gabyy Dum Noi 22, 2009 11:53 am

la ce varsta credeti ca e bine sa dam copilul la scoala? eu am fost data la 6 ani si 5 luni...m-am descurcat Very Happy ..dar tinand cont ca materiile nu mai sunt aceleasi mi se pare o varsta prea frageda.
Gabyy
Gabyy
Decan
Decan

Maimuta
Mesaje : 4457
Data de inscriere : 25/10/2009

*
foaie personaj:

https://amintiricopii.forumgratuit.ro

Sus In jos

Varsta copilului  in primul an de scoala Empty Re: Varsta copilului in primul an de scoala

Mesaj Scris de iazmin Joi Noi 26, 2009 9:29 pm

Pe Laura am dato la scoala la 6 ani si 9 luni,daca o mai lasam un an era deja prea mare.Pe Robert il dau de 7 ani pentru ca e nascut in august si e prea micut,sa-si ia grijele de acum.Si eu tot de 6ani am fost data dar erau alte timpuri atunci.
iazmin
iazmin
Scolar
Scolar

Maimuta
Mesaje : 705
Data de inscriere : 27/10/2009

*
foaie personaj:

Sus In jos

Varsta copilului  in primul an de scoala Empty Re: Varsta copilului in primul an de scoala

Mesaj Scris de Gabyy Sam Noi 28, 2009 10:07 am

Niko ar avea 6 ani si 7 luni cand va incepe scoala, daca o dau peste un an mi se pare marisoara Very Happy
Gabyy
Gabyy
Decan
Decan

Maimuta
Mesaje : 4457
Data de inscriere : 25/10/2009

*
foaie personaj:

https://amintiricopii.forumgratuit.ro

Sus In jos

Varsta copilului  in primul an de scoala Empty Re: Varsta copilului in primul an de scoala

Mesaj Scris de giani Sam Noi 28, 2009 10:13 pm

Gabyy a scris:Niko ar avea 6 ani si 7 luni cand va incepe scoala, daca o dau peste un an mi se pare marisoara Very Happy

cred ca ai gresit Gabyy Varsta copilului  in primul an de scoala Icon_biggrin ........6 ani si 9 luni Varsta copilului  in primul an de scoala Icon_lol


Ultima editare efectuata de catre giani in Sam Noi 28, 2009 10:18 pm, editata de 1 ori
giani
giani
Student
Student

Tigru
Mesaje : 2088
Data de inscriere : 26/10/2009

*
foaie personaj:

Sus In jos

Varsta copilului  in primul an de scoala Empty Re: Varsta copilului in primul an de scoala

Mesaj Scris de giani Sam Noi 28, 2009 10:16 pm

pe Silviu l-am dat la 7 ani si 6 luni !Majoritatea din clasa lui sunt dati la peste 7 ani !
giani
giani
Student
Student

Tigru
Mesaje : 2088
Data de inscriere : 26/10/2009

*
foaie personaj:

Sus In jos

Varsta copilului  in primul an de scoala Empty Re: Varsta copilului in primul an de scoala

Mesaj Scris de NEVGIAN Dum Dec 06, 2009 2:20 am

si noi l-am inscris pe Necdet la scoala ,v-a avea 6 ani si jumtate. Deci la anul vom fi in clasa 1, sa speram ca nu vor fi probleme. Varsta copilului  in primul an de scoala Icon_biggrin
NEVGIAN
NEVGIAN
Prescolar
Prescolar

Sarpe
Mesaje : 132
Data de inscriere : 05/12/2009

*
foaie personaj:

Sus In jos

Varsta copilului  in primul an de scoala Empty Re: Varsta copilului in primul an de scoala

Mesaj Scris de Gabyy Dum Dec 06, 2009 10:01 am

giani, ai dreptate Very Happy
Nevgian, ai inscris copilul cu un an inainte?
Gabyy
Gabyy
Decan
Decan

Maimuta
Mesaje : 4457
Data de inscriere : 25/10/2009

*
foaie personaj:

https://amintiricopii.forumgratuit.ro

Sus In jos

Varsta copilului  in primul an de scoala Empty Re: Varsta copilului in primul an de scoala

Mesaj Scris de NEVGIAN Dum Dec 06, 2009 10:17 am

Da l-am inscris cu pile, ca era de acum 2 ani clasa facuta-cica e bataie pe invatatorul asta. Varsta copilului  in primul an de scoala Icon_sad Cica suntem norocosi ca am gasit pila ca sa vorbeasca cu domnul invatator.Sa vedem ce o sa fie.
NEVGIAN
NEVGIAN
Prescolar
Prescolar

Sarpe
Mesaje : 132
Data de inscriere : 05/12/2009

*
foaie personaj:

Sus In jos

Varsta copilului  in primul an de scoala Empty Re: Varsta copilului in primul an de scoala

Mesaj Scris de Gabyy Dum Dec 06, 2009 10:45 am

off, nici nu vreau sa ma gandesc ce va fi...deci la anul trebuie sa ma interesez si de scoala nu numai de gradi lol!
Gabyy
Gabyy
Decan
Decan

Maimuta
Mesaje : 4457
Data de inscriere : 25/10/2009

*
foaie personaj:

https://amintiricopii.forumgratuit.ro

Sus In jos

Varsta copilului  in primul an de scoala Empty Re: Varsta copilului in primul an de scoala

Mesaj Scris de Cristina Dum Dec 06, 2009 11:16 pm

Cristi a mers la scoala la 7 ani fara 4 zile. Patricia va merge la scoala la 7 ani si 3 luni.
Mi se pare mai potrivita aceasta varsta pentru inceperea scolii decat 6 ani. La cat de greu e la scoala! Varsta copilului  in primul an de scoala 13892
Oricum daca majoritatea copiilor incep la 3 ani gradinita si trec 4 ani prin ciclul prescolar tot la 7 ani le iese sa inceapa scoala.
Pe vremea noastra era doar mica, mijlocie si mare. Varsta copilului  in primul an de scoala 178752
Cristina
Cristina
Scolar
Scolar

Bivol
Mesaje : 748
Data de inscriere : 26/10/2009

*
foaie personaj:

Sus In jos

Varsta copilului  in primul an de scoala Empty Re: Varsta copilului in primul an de scoala

Mesaj Scris de Florentina Mar Dec 08, 2009 5:54 am

Bianca a inceput scoala la 6 ani si 5 luni si invata foarte bine ,s-a acomodat foarte repede .

Florentina
Prescolar
Prescolar

Dragon
Mesaje : 102
Data de inscriere : 12/11/2009

Sus In jos

Varsta copilului  in primul an de scoala Empty Re: Varsta copilului in primul an de scoala

Mesaj Scris de stefania Mier Dec 16, 2009 1:29 am

Maria a mers la scoala la 7 ani si 2 luni....initial am vrut sa o dau de 6 an isi 2 luni dar m-am razgandit inainte cu 3 sapt.sa inceapa scoala.....
stefania
stefania
Scolar
Scolar

Pisica
Mesaje : 890
Data de inscriere : 30/10/2009

Sus In jos

Varsta copilului  in primul an de scoala Empty Re: Varsta copilului in primul an de scoala

Mesaj Scris de ondrio Lun Ian 04, 2010 3:10 am

Stefania va merge la 6 ani si 9 luni.Eu am mers la 6 ani jumatate.Problema e ca stiam sa citesc si ma cam plictiseam la inceput,dar totul a fost bine!
ondrio
ondrio
Student
Student

Capra
Mesaje : 1689
Data de inscriere : 29/11/2009

Sus In jos

Varsta copilului  in primul an de scoala Empty Re: Varsta copilului in primul an de scoala

Mesaj Scris de Ange Joi Sept 23, 2010 12:18 am

am cautat pe net informatii descpre acest lucru si tot aici m-a trimis Very Happy , am o nelamurire cu doamna de la camin care spune ca treb la anu adica in 15 sept 2011 , Elena sa fie in cls 1 , ca defapt acum e in gr pregatitoare ,, nu mai inteleg nimic atata timp cat ea nu implineste 6 ani la inceperea anului scolar nu cred ca e nevoie sa o dau , mai este pina atunci ...mai vedem
Ange
Ange
Licean
Licean

Pisica
Mesaje : 1252
Data de inscriere : 25/10/2009

*
foaie personaj:

Sus In jos

Varsta copilului  in primul an de scoala Empty Re: Varsta copilului in primul an de scoala

Mesaj Scris de giani Joi Sept 23, 2010 7:49 pm

Ange ,nu o poti da la scoala daca nu are impliniti 6 ani!
giani
giani
Student
Student

Tigru
Mesaje : 2088
Data de inscriere : 26/10/2009

*
foaie personaj:

Sus In jos

Varsta copilului  in primul an de scoala Empty Re: Varsta copilului in primul an de scoala

Mesaj Scris de Ange Joi Sept 23, 2010 9:23 pm

nici nu am de gand , einsa doamna spune ca e lege , ori ea e nebuna ,ori ne crede pe noi prosti
Ange
Ange
Licean
Licean

Pisica
Mesaje : 1252
Data de inscriere : 25/10/2009

*
foaie personaj:

Sus In jos

Varsta copilului  in primul an de scoala Empty Re: Varsta copilului in primul an de scoala

Mesaj Scris de Gabyy Joi Oct 07, 2010 5:19 am

Fetita unei cunostinte a fost de doua ori in grupa pregatitoare la gradinita(ca si cum a repetat anul la gradi..),nu avea varsta, la fel ca Elena si i-a prins tare bine, era prima in clasa la invatatura datorita acestui fapt.
Gabyy
Gabyy
Decan
Decan

Maimuta
Mesaje : 4457
Data de inscriere : 25/10/2009

*
foaie personaj:

https://amintiricopii.forumgratuit.ro

Sus In jos

Varsta copilului  in primul an de scoala Empty Re: Varsta copilului in primul an de scoala

Mesaj Scris de Ange Joi Oct 07, 2010 6:03 am

Da Gaby , cred ca asta o sa faca si Elena dar nu ma deranjeaza deloc , eu la 7 ani o dau la scoala , sunt hotarata.adica in 2012
Ange
Ange
Licean
Licean

Pisica
Mesaje : 1252
Data de inscriere : 25/10/2009

*
foaie personaj:

Sus In jos

Varsta copilului  in primul an de scoala Empty Re: Varsta copilului in primul an de scoala

Mesaj Scris de Gabyy Joi Oct 07, 2010 10:12 am

Am stat si am socotit si eu la Niko...cam in aceeasi situatie e si ea , e grupa mijlocie acum , cred ca va face si ea de 2 ori grupa pregatitoare ca sa intre la scoala la 6 ani si 9 luni Varsta copilului  in primul an de scoala 178752
Gabyy
Gabyy
Decan
Decan

Maimuta
Mesaje : 4457
Data de inscriere : 25/10/2009

*
foaie personaj:

https://amintiricopii.forumgratuit.ro

Sus In jos

Varsta copilului  in primul an de scoala Empty Re: Varsta copilului in primul an de scoala

Mesaj Scris de giani Joi Oct 21, 2010 12:54 am

gabyy ,cred ca ai gresit ,nu v-a face de 2 ori grupa pregatitoare ......la anul adica la 4 ani si 9 luni intra in grupa mare ,la 5 ani si 9 luni intra in grupa pregatitoare iar la 6 ani si 9 luni in clasa 1
giani
giani
Student
Student

Tigru
Mesaje : 2088
Data de inscriere : 26/10/2009

*
foaie personaj:

Sus In jos

Varsta copilului  in primul an de scoala Empty Re: Varsta copilului in primul an de scoala

Mesaj Scris de Gabyy Dum Oct 06, 2013 6:27 pm

ce a mai trecut timpul...si uite ca acum am fata in clasa I, la 6 ani si 9 luni...cei drept a facut 2 grupe mijlocii la gradi, si pregatitoare la scoala, daca o lasam la gradi in continuare era grupa mare....nu mai conteaza acum...parca tot micuta o vad pt. clasa I. Varsta copilului  in primul an de scoala 35179
Gabyy
Gabyy
Decan
Decan

Maimuta
Mesaje : 4457
Data de inscriere : 25/10/2009

*
foaie personaj:

https://amintiricopii.forumgratuit.ro

Sus In jos

Varsta copilului  in primul an de scoala Empty Re: Varsta copilului in primul an de scoala

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum