Amintiri din copilarie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Siropuri si ceaiuri pentru tuse si alte afectiuni

+8
ondrio
Gabyy
Ange
roberta
AdinaCarla
simi
Cristina
giani
12 participanți

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

tuse - Siropuri si ceaiuri pentru tuse si alte afectiuni - Pagina 2 Empty Re: Siropuri si ceaiuri pentru tuse si alte afectiuni

Mesaj Scris de Gabyy Mar Noi 17, 2009 8:54 am

lui niko nu ia trecut cu nimic tuea, a tinut-o 2 luni...de ziceam ca are altceva...si de cate ori mergeam la dr, imi dadea eurespal, mai am 2 sticle intregi..dar asta cred ca si-a facut efectul...cu sirop de muguri de pin, brad si miere nu i-a trecut..
Gabyy
Gabyy
Decan
Decan

Maimuta
Mesaje : 4457
Data de inscriere : 25/10/2009

*
foaie personaj:

https://amintiricopii.forumgratuit.ro

Sus In jos

tuse - Siropuri si ceaiuri pentru tuse si alte afectiuni - Pagina 2 Empty Re: Siropuri si ceaiuri pentru tuse si alte afectiuni

Mesaj Scris de ondrio Mar Dec 01, 2009 4:19 am

Aveti dreptate,cele din comert deja ma irita..le-am facut o vanzare celor de la farmacie...Pe de alta parte,mi s-a explicat ca siropul are efect intarziat fata de o pastila sau o injectie la noi,adultii...
I-am dat Stodal- a avut efect,dar..cam dupa 5 zile.In rest,sirop de muguri de pin,adus de prietenii care ajung la munte,dar si tinctura de proplis in ceai.
ondrio
ondrio
Student
Student

Capra
Mesaje : 1689
Data de inscriere : 29/11/2009

Sus In jos

tuse - Siropuri si ceaiuri pentru tuse si alte afectiuni - Pagina 2 Empty Re: Siropuri si ceaiuri pentru tuse si alte afectiuni

Mesaj Scris de petruta Mier Dec 02, 2009 8:48 pm

si noua dr ne-a recomandat eurespal...isi face efectul dar tot mai ramane cu o tuse si dupa 5 zile ii trece singura...
petruta
petruta
Prescolar
Prescolar

Capra
Mesaje : 109
Data de inscriere : 21/11/2009

Sus In jos

tuse - Siropuri si ceaiuri pentru tuse si alte afectiuni - Pagina 2 Empty Re: Siropuri si ceaiuri pentru tuse si alte afectiuni

Mesaj Scris de roberta Joi Dec 03, 2009 3:11 am

carmen a scris:Eu de aseara ii dau lui vladutu acel sirop recomandat de Dana coughend frate are un miros de nu se poate, ii dau lui vladutu cam 5 ml pe zi azi e doua zi sa speram ca pana luni ii dispare si tusea asta enervanta
M-am luat si eu dupa voi si am cumparat COUGHEND. SI vad ca a cam inceput sa dispara tusea. E adevarat ca are un miros belea Very Happy dar la gust e ok.
roberta
roberta
Scolar
Scolar

Tigru
Mesaje : 935
Data de inscriere : 26/10/2009

*
foaie personaj:

Sus In jos

tuse - Siropuri si ceaiuri pentru tuse si alte afectiuni - Pagina 2 Empty Re: Siropuri si ceaiuri pentru tuse si alte afectiuni

Mesaj Scris de fluturas Joi Dec 03, 2009 7:04 pm

eu i-am dat lui Alex pentru tuse la recomandarea dr., Sinupret picaturi si a avut efect rapid.
fluturas
fluturas
Licean
Licean

Capra
Mesaje : 1023
Data de inscriere : 28/10/2009

Sus In jos

tuse - Siropuri si ceaiuri pentru tuse si alte afectiuni - Pagina 2 Empty Re: Siropuri si ceaiuri pentru tuse si alte afectiuni

Mesaj Scris de carmenuta Lun Ian 18, 2010 8:27 am

Am luat si eu eurespal si vladutu mi l-a refizat total l-am pacalit odata dar a doua oara nu a mai vrut deloc, am inceput sa-l il i-au eu, are un gust asa nasol cred ca de aia nu l-a vrut.
Maine sa vedem ce ne mai da ca nu stiu ce siropuri sa-i dau, sunt de-a dreptul disperata atatea i-am dat si nimik nu si-a facut efectul, ma gandesc serios la un aparat de aerosoli dar momentan ne mai gandim.
carmenuta
carmenuta
Scolar
Scolar

Pisica
Mesaje : 509
Data de inscriere : 04/01/2010

Sus In jos

tuse - Siropuri si ceaiuri pentru tuse si alte afectiuni - Pagina 2 Empty Re: Siropuri si ceaiuri pentru tuse si alte afectiuni

Mesaj Scris de Gabyy Lun Ian 18, 2010 10:16 am

si niko mi-a refuzat prima oara cand i-am dat eurespalul, dar dupa cateva luni cand iar mi-a dat medicul de fam l-a accepta, acum ii dau seringa sa il ia singura, nu se mai stramba la el...eu doar daca pun putin limba ma stramb toata si beau jum de L de apa tuse - Siropuri si ceaiuri pentru tuse si alte afectiuni - Pagina 2 488594 ...bine ca nu mi-l mai refuza.
Gabyy
Gabyy
Decan
Decan

Maimuta
Mesaje : 4457
Data de inscriere : 25/10/2009

*
foaie personaj:

https://amintiricopii.forumgratuit.ro

Sus In jos

tuse - Siropuri si ceaiuri pentru tuse si alte afectiuni - Pagina 2 Empty Re: Siropuri si ceaiuri pentru tuse si alte afectiuni

Mesaj Scris de carmenuta Lun Ian 18, 2010 11:37 pm

Azi la recomandarea doctorului am luat alt sirop: suc de ridiche neagra cu miere de albine de la plafar... sper cu asta sa scapam
carmenuta
carmenuta
Scolar
Scolar

Pisica
Mesaje : 509
Data de inscriere : 04/01/2010

Sus In jos

tuse - Siropuri si ceaiuri pentru tuse si alte afectiuni - Pagina 2 Empty Re: Siropuri si ceaiuri pentru tuse si alte afectiuni

Mesaj Scris de cristelc Mier Ian 20, 2010 5:05 am

Andra cand tuseste merge cu una din...eurespal, sinupret, ambroxol...depinde cum e tusea sau si amnadoua eurespal si sinupret...la noi stodalul a fost apa de ploaie....i-am dat si zeama de la ridiche scobita cu miere insa nu mi s-a parut ca ar fi avut vreun efect...Andra la un moment dat s-a obisnuit cu gustul de eurespal si il lua cu seringa de nurofen....mai si cerea dupa.....
cristelc
cristelc
Scolar
Scolar

Maimuta
Mesaje : 524
Data de inscriere : 06/12/2009

Sus In jos

tuse - Siropuri si ceaiuri pentru tuse si alte afectiuni - Pagina 2 Empty Re: Siropuri si ceaiuri pentru tuse si alte afectiuni

Mesaj Scris de Gabyy Mier Mai 26, 2010 9:33 am

Iar imi tuseste Niko, daca intr-o saptamana nu-i trece o sa incerc cu sinupret daca ziceti ca e bun.
Gabyy
Gabyy
Decan
Decan

Maimuta
Mesaje : 4457
Data de inscriere : 25/10/2009

*
foaie personaj:

https://amintiricopii.forumgratuit.ro

Sus In jos

tuse - Siropuri si ceaiuri pentru tuse si alte afectiuni - Pagina 2 Empty Re: Siropuri si ceaiuri pentru tuse si alte afectiuni

Mesaj Scris de giani Mier Mai 26, 2010 11:00 pm

si eu ii dau Iuliei Sinupret!
giani
giani
Student
Student

Tigru
Mesaje : 2088
Data de inscriere : 26/10/2009

*
foaie personaj:

Sus In jos

tuse - Siropuri si ceaiuri pentru tuse si alte afectiuni - Pagina 2 Empty Re: Siropuri si ceaiuri pentru tuse si alte afectiuni

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum