Amintiri din copilarie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Produse pentru ingrijirea bebelusului

+3
Alexandrina
Gabyy
AdinaCarla
7 participanți

In jos

Produse pentru ingrijirea bebelusului Empty Produse pentru ingrijirea bebelusului

Mesaj Scris de AdinaCarla Mar Noi 03, 2009 12:35 am

Ce produse folositi pentru ingrijirea bebelusului?
Eu am o problema nu ne impacam deloc cu uleiul care il folosesc atunci cand facem masaj si gimnastica.
Am observat ca au inceput sa-i apara cateva bubite micute pe piele Flaviei...cand nu o dau cu ulei in cateva zile dispar. Am incercat pana acum Jhonson si dalin. Am incercat aceste doua tipuri ca am vazut ca la sapunuri si sampon nu are reactii.
AdinaCarla
AdinaCarla
Student
Student

Cal
Mesaje : 1586
Data de inscriere : 25/10/2009

*
foaie personaj:

Sus In jos

Produse pentru ingrijirea bebelusului Empty Re: Produse pentru ingrijirea bebelusului

Mesaj Scris de Gabyy Mar Noi 03, 2009 12:47 pm

foarte bun mi s-a parut de la sanosan samponul , uleiul si sapunul de bebei...mai luam sapunel si de la nivea, foarte bun...Adina, la bubitze da cu pudra , niciodata creme, uleiuri...unguente speciale pt bebei gen bepanten, da...dar dupa crema si pudra ca sa fie pielea uscata
Gabyy
Gabyy
Decan
Decan

Maimuta
Mesaje : 4457
Data de inscriere : 25/10/2009

*
foaie personaj:

https://amintiricopii.forumgratuit.ro

Sus In jos

Produse pentru ingrijirea bebelusului Empty Re: Produse pentru ingrijirea bebelusului

Mesaj Scris de AdinaCarla Mar Noi 03, 2009 12:51 pm

Gabyy a scris:foarte bun mi s-a parut de la sanosan samponul , uleiul si sapunul de bebei...mai luam sapunel si de la nivea, foarte bun...Adina, la bubitze da cu pudra , niciodata creme, uleiuri...unguente speciale pt bebei gen bepanten, da...dar dupa crema si pudra ca sa fie pielea uscata
ce fel de pudra?
AdinaCarla
AdinaCarla
Student
Student

Cal
Mesaje : 1586
Data de inscriere : 25/10/2009

*
foaie personaj:

Sus In jos

Produse pentru ingrijirea bebelusului Empty Re: Produse pentru ingrijirea bebelusului

Mesaj Scris de Alexandrina Mier Noi 04, 2009 1:03 am

Sanosan am folosit si eu, si Nivea. Cu bune rezultate.
Alexandrina
Alexandrina
Scolar
Scolar

Dragon
Mesaje : 697
Data de inscriere : 27/10/2009

Sus In jos

Produse pentru ingrijirea bebelusului Empty Re: Produse pentru ingrijirea bebelusului

Mesaj Scris de stefania Mier Noi 04, 2009 10:13 pm

si eu folosesc tot gama produselor sanosan si sunt multumita de ele pana acum...
stefania
stefania
Scolar
Scolar

Pisica
Mesaje : 890
Data de inscriere : 30/10/2009

Sus In jos

Produse pentru ingrijirea bebelusului Empty Re: Produse pentru ingrijirea bebelusului

Mesaj Scris de Gabyy Vin Noi 06, 2009 8:10 am

Adina, pudra baneocin ...sau ceri la farmacie pudra de talc...nu stiu, au aparut acum o gramada de firme...
Gabyy
Gabyy
Decan
Decan

Maimuta
Mesaje : 4457
Data de inscriere : 25/10/2009

*
foaie personaj:

https://amintiricopii.forumgratuit.ro

Sus In jos

Produse pentru ingrijirea bebelusului Empty Re: Produse pentru ingrijirea bebelusului

Mesaj Scris de stefania Joi Ian 14, 2010 1:51 am

eu din pacate am renuntat la sanosan..am fost cu David la un control general si are pielea foarte sensibila si a facut o dermatita atopica pe fata si un pic pe burtica si mi-a spus sa-i schimb produsele de spalat sa trec pe Mustella sau Klorane pt.bebeii i-am cumaprat Klorane intreadevar sunt scumpe dar sincer ma tin destul in jur de 2 luni cremele iar sapunul solid si mai mult de 4 luni este foarte mare....
stefania
stefania
Scolar
Scolar

Pisica
Mesaje : 890
Data de inscriere : 30/10/2009

Sus In jos

Produse pentru ingrijirea bebelusului Empty Re: Produse pentru ingrijirea bebelusului

Mesaj Scris de cristelc Vin Ian 15, 2010 1:15 pm

eu am folosit la Andra ulei Dalin si sampon si sapun...apoi cu timpul nu ca mi s-ar fi parut ceva suspect ci pt ca m-am plicitsit eu i-am luat si sapun nivea si am ramas la el mi se pare f bun...cu ulei nu o mai dau acum iar samponul l-am pastrat tot dalin
cristelc
cristelc
Scolar
Scolar

Maimuta
Mesaje : 524
Data de inscriere : 06/12/2009

Sus In jos

Produse pentru ingrijirea bebelusului Empty Re: Produse pentru ingrijirea bebelusului

Mesaj Scris de ondrio Sam Ian 16, 2010 6:47 am

La Stefa am folosit johnson si Nivea.Eu sunt fan Nivea si la produse pentru mine,asa ca le-am incercat si la ea.Si tare multumita am fost!
ondrio
ondrio
Student
Student

Capra
Mesaje : 1689
Data de inscriere : 29/11/2009

Sus In jos

Produse pentru ingrijirea bebelusului Empty Re: Produse pentru ingrijirea bebelusului

Mesaj Scris de Daniela_Ep Sam Ian 16, 2010 9:48 am

Noi am folosit cel mai mult produse Johnson si Sanosan, dar am avut din cand in cand si Nivea, Dalin. Nu am avut probleme cu niciunul dintre ele.
Acum foloseste sampon Johnson, in ce priveste sapunul, nu mai iau pentru copii. Ori foloseste sapunul nostru, ori cu gel de dus pentru copii de la Yves Rocher.
Adina, asa cum a spus si Gabi, daca ii apar bubite, nu ii dai cu niciun fel de crema. Usuci pielea bine si dai cu ceva praf - pudra de talc, Baneocin - sau nu ii dai cu nimic, in afara de faptul ca ii speli bine pielea. Cremele irita si mai tare!
Daniela_Ep
Daniela_Ep
Student
Student

Capra
Mesaje : 2790
Data de inscriere : 30/10/2009

Sus In jos

Produse pentru ingrijirea bebelusului Empty Re: Produse pentru ingrijirea bebelusului

Mesaj Scris de AdinaCarla Sam Ian 16, 2010 11:08 am

Ai dreptate Dana...de cand am renuntat la uleiuri si cremele pe care le foloseam dupa baitza nu au mai aparut bubite si alte iritatii. Nu mai folosesc decat crela de galbenele cu care o dau la fundulet pe bebe cand este iritata si are efect.
AdinaCarla
AdinaCarla
Student
Student

Cal
Mesaje : 1586
Data de inscriere : 25/10/2009

*
foaie personaj:

Sus In jos

Produse pentru ingrijirea bebelusului Empty Re: Produse pentru ingrijirea bebelusului

Mesaj Scris de ondrio Sam Ian 16, 2010 10:20 pm

Exact,Adina!Nici noua nu ne lipsea-si nu ne lipseste- crema de galbenele,e sfanta pentru iritatiile de la fundulet.
ondrio
ondrio
Student
Student

Capra
Mesaje : 1689
Data de inscriere : 29/11/2009

Sus In jos

Produse pentru ingrijirea bebelusului Empty Re: Produse pentru ingrijirea bebelusului

Mesaj Scris de cristelc Mier Ian 20, 2010 2:56 am

eu pt iritatii la fundulet folosec crema de galbenele cu propolis(de la tis) mi s epare mai buna decat cea simpla...si pt zgarieturi sau iritatii pe fatza e buna si f ieftina...4-5 lei
cristelc
cristelc
Scolar
Scolar

Maimuta
Mesaje : 524
Data de inscriere : 06/12/2009

Sus In jos

Produse pentru ingrijirea bebelusului Empty Re: Produse pentru ingrijirea bebelusului

Mesaj Scris de Gabyy Mier Mar 03, 2010 11:06 am

si noi avem in casa crema de galbenele...nu prea o folosim ca nu avem probleme cu iritatia, dar la o bubita, zgarietura e chiar buna...ce nu-mi place la ea...mirosul...e ciudat Very Happy
Gabyy
Gabyy
Decan
Decan

Maimuta
Mesaje : 4457
Data de inscriere : 25/10/2009

*
foaie personaj:

https://amintiricopii.forumgratuit.ro

Sus In jos

Produse pentru ingrijirea bebelusului Empty Re: Produse pentru ingrijirea bebelusului

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum