Amintiri din copilarie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

igiena intima la baieti

4 participanți

In jos

igiena intima la baieti Empty igiena intima la baieti

Mesaj Scris de giani Vin Mai 14, 2010 7:57 pm

am deschis acest subiect pt ca sora mea are un baietel de 4 luni ,a fost in Romania la un pediatru care i-a decalotat putulica .........in Italia a fost invatata ca pana la un an sa nu-i faca nimic !
pe voi cum v-au sfatuit medicii?
giani
giani
Student
Student

Tigru
Mesaje : 2088
Data de inscriere : 26/10/2009

*
foaie personaj:

Sus In jos

igiena intima la baieti Empty Re: igiena intima la baieti

Mesaj Scris de Gabyy Sam Mai 15, 2010 10:10 am

n-am baiat, nu am nici frati baieti, deci nu stiu sa raspund, dar sunt curioasa de raspunsurile primite...chiar o sa intreb cumnata ca este experta la capitolul baieti...in sensul ca are 2 baietei, o s-o intreb cum a procedat.
Gabyy
Gabyy
Decan
Decan

Maimuta
Mesaje : 4457
Data de inscriere : 25/10/2009

*
foaie personaj:

https://amintiricopii.forumgratuit.ro

Sus In jos

igiena intima la baieti Empty Re: igiena intima la baieti

Mesaj Scris de tea_ioana Sam Mai 15, 2010 6:06 pm

giani.si eu la ai mei am facut asa. si nu aree nimic. doar ca pe bebe l-a durut. dar e foarte bun ptr igiena. ca atunci cand ii face baie sa desfaca si sa clateasca cu apa si sapun. si asa nu se fac infectii.
tea_ioana
tea_ioana
Scolar
Scolar

Mistret
Mesaje : 731
Data de inscriere : 26/10/2009

*
foaie personaj:

Sus In jos

igiena intima la baieti Empty Re: igiena intima la baieti

Mesaj Scris de giani Sam Mai 15, 2010 6:16 pm

tea_ioana a scris:giani.si eu la ai mei am facut asa. si nu aree nimic. doar ca pe bebe l-a durut. dar e foarte bun ptr igiena. ca atunci cand ii face baie sa desfaca si sa clateasca cu apa si sapun. si asa nu se fac infectii.


Tea ,multumesc ........si eu lui Silviu i-am facut la fel !
nu intamplator am deschis acest subiect pt a afla alte pareri si sfaturi date de medici,pt ca sora mea a fost foarte suparata ca de ce i-a umblat doctorita la putulica mai ales ca a fost invatata ca nu are voie pana la un an !
giani
giani
Student
Student

Tigru
Mesaje : 2088
Data de inscriere : 26/10/2009

*
foaie personaj:

Sus In jos

igiena intima la baieti Empty Re: igiena intima la baieti

Mesaj Scris de Michela Sam Iun 05, 2010 4:51 am

Giani,foarte bine ai facut ca ai deschis subiectul asta si l-ai dechis chiar intr-un moment potrivit caci cu o saptamana in urma am fost cu Denis la pediatra si m-a "certat" ca nu i-am decalotat putulica,caci mi-a zis ca nu i s-a deschis inca si daca nu i se deschide in scurt timp o sa fie nevoie de un mica interventie chirurgica...Deci nu toti pediatrii aici in Italia sunt contra decalotarii..Problema e ca nu prea sunt de acord eu..Adica am citit ca si daca "umblii" prea mult acolo se pot face infectii...Eu am incercat un pic dupa ce pediatra m-a luat la rost, dar Denis nu sta deloc,e imposibil...Ea i-a facut foarte brusc si el a plans rau...sincer mi-au venit niste nervi...dar zic eu...delicata=zero igiena intima la baieti 758199 igiena intima la baieti 742102 ...O sa va mai tin la curent..oricum eu vreau sa mai aflu si alta parere,deci ma mai duc si la alta pediatra...
Michela
Michela
Prescolar
Prescolar

Cocos
Mesaje : 431
Data de inscriere : 29/10/2009

Sus In jos

igiena intima la baieti Empty Re: igiena intima la baieti

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum