Amintiri din copilarie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ce gatim pentru copilasi (retete)

+12
Michelle
micki
Cristina
Daniela_Ep
Alexandrina
giani
fluturas
AdinaCarla
emaparfente
simona parfene
Ange
Gabyy
16 participanți

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

In jos

Ce gatim  pentru copilasi (retete) - Pagina 2 Empty Re: Ce gatim pentru copilasi (retete)

Mesaj Scris de Daniela_Ep Vin Noi 27, 2009 4:49 am

Da, fara sa exagerez, Iani mananca doar la masa de pranz ce ai spus tu, Giani, mai sus (cantitativ vorbind....scot din calcul laptele). Insa are si zile cand mananca foarte putin, dar nu ma sperii pentru ca stiu ca maine, peste 2 zile va recupera.
El, la o masa de pranz, mananca un castronel de supa/ciorba (daca e supa cu galuste, mananca 2 castronele), felul doi (depinde ce e, mananca mai mult sau mai putin) si cere negresit si desert.
Eu raman la parerea mea, ca mananca cam mult Iani...
Daniela_Ep
Daniela_Ep
Student
Student

Capra
Mesaje : 2790
Data de inscriere : 30/10/2009

Sus In jos

Ce gatim  pentru copilasi (retete) - Pagina 2 Empty Re: Ce gatim pentru copilasi (retete)

Mesaj Scris de giani Vin Noi 27, 2009 7:41 pm

Dana ,comparativ cu Iulia mananca mult ...........eu imi aduc aminte de Silviu ca asa manca si el de bine ca si Iani !
giani
giani
Student
Student

Tigru
Mesaje : 2088
Data de inscriere : 26/10/2009

*
foaie personaj:

Sus In jos

Ce gatim  pentru copilasi (retete) - Pagina 2 Empty Re: Ce gatim pentru copilasi (retete)

Mesaj Scris de Cristina Lun Noi 30, 2009 9:41 am

Hi hi Dana sa stii ca nu toate fetele mananca mai putin ca baietii. Daca vrei o aduc pe Patri la voi, acum nu cred ca va manca cot la cot cu Iani dar putem incerca. Atata mananca fata asta! Dar nu stiu cand o sa se vada pe ea. Ce gatim  pentru copilasi (retete) - Pagina 2 Icon_biggrin
Azi fiind aproape toata ziua la bunici nu stiu cu exactitate ce-a mancat, dimineata a avut la masa un ou, o cana de lapte si o felie de paine cu miere, la amiaza ciorbica si felul 2 orez cu carne, pe la 3 jumate am ajuns eu la ei si la 4 a cerut placinte, a mancat una goala si una cu branza. Dupa ora 6 am ajuns acasa si a mai dat pe gat un pahar de lapte cu nesquik. Si la 8 jumate a mancat iar, vreo 2 feliute (goale) de sunca si o farfurie de salata orientala.

Ce-as vrea sa-mi vad si baiatul ca mananca! Abia ciuguleste. Patri lasa farfuria goala.
Cristina
Cristina
Scolar
Scolar

Bivol
Mesaje : 748
Data de inscriere : 26/10/2009

*
foaie personaj:

Sus In jos

Ce gatim  pentru copilasi (retete) - Pagina 2 Empty Re: Ce gatim pentru copilasi (retete)

Mesaj Scris de giani Lun Noi 30, 2009 7:36 pm

wow Patricia ce mancacioasa esti!!!!
giani
giani
Student
Student

Tigru
Mesaje : 2088
Data de inscriere : 26/10/2009

*
foaie personaj:

Sus In jos

Ce gatim  pentru copilasi (retete) - Pagina 2 Empty Re: Ce gatim pentru copilasi (retete)

Mesaj Scris de Michelle Lun Noi 30, 2009 11:26 pm

Denysa mea e doar un pic moftoroasa la mancare..ar manca doar cartofi prajiti
dar cel mai mult ii place supa de legume cu galuste si salata beof
Ce gatim  pentru copilasi (retete) - Pagina 2 Icon_wink
Ce gatim  pentru copilasi (retete) - Pagina 2 Dsc00544i

Ce gatim  pentru copilasi (retete) - Pagina 2 Dsc00539v
Michelle
Michelle
Sugar
Sugar

Caine
Mesaje : 25
Data de inscriere : 27/11/2009

http://bucatariadenysei.blogspot.com/

Sus In jos

Ce gatim  pentru copilasi (retete) - Pagina 2 Empty Re: Ce gatim pentru copilasi (retete)

Mesaj Scris de Michelle Lun Noi 30, 2009 11:28 pm

urmatoarea mancare preferata sunt spagheti cu sos de rosi
Ce gatim  pentru copilasi (retete) - Pagina 2 Dsc00621v
Michelle
Michelle
Sugar
Sugar

Caine
Mesaje : 25
Data de inscriere : 27/11/2009

http://bucatariadenysei.blogspot.com/

Sus In jos

Ce gatim  pentru copilasi (retete) - Pagina 2 Empty Re: Ce gatim pentru copilasi (retete)

Mesaj Scris de Michelle Lun Noi 30, 2009 11:29 pm

iar de pizza nici nu mai amintim...ii place mult de tot
Ce gatim  pentru copilasi (retete) - Pagina 2 Dsc00490qi
Michelle
Michelle
Sugar
Sugar

Caine
Mesaje : 25
Data de inscriere : 27/11/2009

http://bucatariadenysei.blogspot.com/

Sus In jos

Ce gatim  pentru copilasi (retete) - Pagina 2 Empty Re: Ce gatim pentru copilasi (retete)

Mesaj Scris de Michelle Lun Noi 30, 2009 11:32 pm

ii mai plac si oualele umplute
Ce gatim  pentru copilasi (retete) - Pagina 2 Dsc00322

si multe altele..revin
Michelle
Michelle
Sugar
Sugar

Caine
Mesaje : 25
Data de inscriere : 27/11/2009

http://bucatariadenysei.blogspot.com/

Sus In jos

Ce gatim  pentru copilasi (retete) - Pagina 2 Empty Re: Ce gatim pentru copilasi (retete)

Mesaj Scris de Daniela_Ep Mar Dec 01, 2009 12:31 am

Cristina, eu stiu ca nu toate fetele mananca mai putin decat baietii...doar Iani nu a inteles asta Ce gatim  pentru copilasi (retete) - Pagina 2 Icon_biggrin
Mananca foarte bine Patri, imi place. Inseamna ca e sanatoasa daca mananca asa bine, iar faptul ca e mai slabuta...asa o fi felul ei, ceea ce nu inseamna ca e ceva in neregula cu ea.
Eu raman la parerea mea, ca Iani e putin cam grasut. Doar una dintre surori ma intelege si mi-a spus ca e cam dolofan, cu sotul nu pot sa discut asta, pentru el e perfect Iani. E perfect, dar e cam gras Ce gatim  pentru copilasi (retete) - Pagina 2 Icon_biggrin Sper sa nu am probleme cu el mai tarziu din cauza kg....

Michelle, cum sa nu manance Denisa cand vede asa bunatati? Si eu as manca Ce gatim  pentru copilasi (retete) - Pagina 2 Icon_biggrin
Si lui Iani ii plac foarte mult supa cu galuste, cartofii...prajiti (insa eu nu ii prajesc, ii fac la cuptor), salata Boeuf, pizza. Dar cel mai mult ii place piureul de cartofi! Ce gatim  pentru copilasi (retete) - Pagina 2 Icon_biggrin
Mananca cu placere si alte multe mancaruri.
Daniela_Ep
Daniela_Ep
Student
Student

Capra
Mesaje : 2790
Data de inscriere : 30/10/2009

Sus In jos

Ce gatim  pentru copilasi (retete) - Pagina 2 Empty Re: Ce gatim pentru copilasi (retete)

Mesaj Scris de Michelle Mar Dec 01, 2009 12:41 am

Ce gatim  pentru copilasi (retete) - Pagina 2 Icon_biggrin ,pana mai acum un an aveam probleme cu ea..manca ff putin...manca doar iaurturi...dar acum sunt super multumita..la 7 se trezeste si imediat papa....pleaca la scoala pachetel 3 senvisuri..vine acasa la 12 iar papa....pe la 3 papa ceva fructe si la 6 papa iar.Deci trebuie sa gatesc..cel putin 3 feluri pe zi.Ma bucur ca a inceput sa pape,ca am reusit sa ii fac un program si sa ii scot cartofii prajiti.Fac cartofi prajiti dar asa:tai cartofi ii pun in tigaie cu apa si cand s-au inmuiat ii mai las foc cca 10 min cu ulei de masline....si asa cum zici tu la cuptor.
Michelle
Michelle
Sugar
Sugar

Caine
Mesaje : 25
Data de inscriere : 27/11/2009

http://bucatariadenysei.blogspot.com/

Sus In jos

Ce gatim  pentru copilasi (retete) - Pagina 2 Empty Re: Ce gatim pentru copilasi (retete)

Mesaj Scris de Daniela_Ep Mar Dec 01, 2009 1:02 am

Ma bucur ca Denisa mananca bine acum. Mofturile copiilor in ce priveste masa e un mare stres pentru mamici. Eu nu am avut problema asta, recunosc, dar am inteles asta de la mamicile de pe forum, care au probleme cu copilasii la masa. Multi dintre ei sunt perfect sanatosi chiar daca nu mananca, dar mama tot stresata banuiesc ca e din cauza asta.
Asa cum spuneai si tu, Michelle, si eu trebuie sa am permanent mancare, ca altfel am mare circ cu Iani Ce gatim  pentru copilasi (retete) - Pagina 2 Icon_biggrin
Daniela_Ep
Daniela_Ep
Student
Student

Capra
Mesaje : 2790
Data de inscriere : 30/10/2009

Sus In jos

Ce gatim  pentru copilasi (retete) - Pagina 2 Empty Re: Ce gatim pentru copilasi (retete)

Mesaj Scris de Michelle Mar Dec 01, 2009 1:11 am

asa e si Deny..daca e ora mesei si nu e gata mancarea...buff...asa ca mancarea e prioritatea mea zilnica
Michelle
Michelle
Sugar
Sugar

Caine
Mesaje : 25
Data de inscriere : 27/11/2009

http://bucatariadenysei.blogspot.com/

Sus In jos

Ce gatim  pentru copilasi (retete) - Pagina 2 Empty Re: Ce gatim pentru copilasi (retete)

Mesaj Scris de petruta Mier Dec 02, 2009 8:16 am

wow ce de bunatati pe aici..mi-ati facut o pofta Ce gatim  pentru copilasi (retete) - Pagina 2 919669
petruta
petruta
Prescolar
Prescolar

Capra
Mesaje : 109
Data de inscriere : 21/11/2009

Sus In jos

Ce gatim  pentru copilasi (retete) - Pagina 2 Empty Re: Ce gatim pentru copilasi (retete)

Mesaj Scris de Michelle Mier Dec 02, 2009 7:02 pm

prajituri Deny nu prea papa..dar cand e vb de tort cu frisca si fructe...nu se mai opreste:))
Ce gatim  pentru copilasi (retete) - Pagina 2 Dsc00588h

o zi buna va doresc ..eu ma duc la bucatarie ca la 12 vine Deny si tre sa pape!
Michelle
Michelle
Sugar
Sugar

Caine
Mesaje : 25
Data de inscriere : 27/11/2009

http://bucatariadenysei.blogspot.com/

Sus In jos

Ce gatim  pentru copilasi (retete) - Pagina 2 Empty Re: Ce gatim pentru copilasi (retete)

Mesaj Scris de Daniela_Ep Mier Dec 02, 2009 10:45 pm

wow, Michelle, superb e tortul! Cum sa nu manance Denisa? Ce gatim  pentru copilasi (retete) - Pagina 2 Icon_biggrin
Daniela_Ep
Daniela_Ep
Student
Student

Capra
Mesaje : 2790
Data de inscriere : 30/10/2009

Sus In jos

Ce gatim  pentru copilasi (retete) - Pagina 2 Empty Re: Ce gatim pentru copilasi (retete)

Mesaj Scris de ondrio Joi Dec 03, 2009 12:41 am

Michelle,m-am hotarat,nu doar Alexandrina imi face pofta cu ce posteaza aici,si tu!Bravo voua ca va pricepeti!Suuper arata!Cum sa nu manance si frumoasa ta fata?
Stefa nu e o mancacioasa la modul exagerat,dar nu am probleme cu ea,mananca.Nu tot ce ii dau ,evident.
Pana acum,sper exemplu,a mancat la gradinita 1 iaurt si un sandvis cu sunca de pui si cascaval,apoi acasa 3 mandarine,piure cu un copanel si acum iar 1 mandarina.Mi se pare suficient.Lapte...nu exista la noi in meniu decat cand acesta devine clatite Ce gatim  pentru copilasi (retete) - Pagina 2 Icon_biggrin
ondrio
ondrio
Student
Student

Capra
Mesaje : 1689
Data de inscriere : 29/11/2009

Sus In jos

Ce gatim  pentru copilasi (retete) - Pagina 2 Empty Re: Ce gatim pentru copilasi (retete)

Mesaj Scris de giani Sam Dec 05, 2009 12:02 am

wow Michele ce bine arata totul !felicitari Deny ca papi tot !
Andreea chiar ca papa bine Stefi!
giani
giani
Student
Student

Tigru
Mesaje : 2088
Data de inscriere : 26/10/2009

*
foaie personaj:

Sus In jos

Ce gatim  pentru copilasi (retete) - Pagina 2 Empty Re: Ce gatim pentru copilasi (retete)

Mesaj Scris de Michelle Sam Dec 05, 2009 6:43 am

Ce gatim  pentru copilasi (retete) - Pagina 2 Icon_flower
Michelle
Michelle
Sugar
Sugar

Caine
Mesaje : 25
Data de inscriere : 27/11/2009

http://bucatariadenysei.blogspot.com/

Sus In jos

Ce gatim  pentru copilasi (retete) - Pagina 2 Empty Re: Ce gatim pentru copilasi (retete)

Mesaj Scris de Michelle Sam Dec 05, 2009 6:47 am

azi noi am papat piftele de cartofi
Ce gatim  pentru copilasi (retete) - Pagina 2 Dsc00638o
salata in suc de rosi..preferata Denysei
Ce gatim  pentru copilasi (retete) - Pagina 2 Dsc00620o
si painica de casa
Ce gatim  pentru copilasi (retete) - Pagina 2 Dsc00535o
prefer sa fac paine decat sa cumpar..e mult mai sanatoasa si ii place fetitzei mele..
Michelle
Michelle
Sugar
Sugar

Caine
Mesaje : 25
Data de inscriere : 27/11/2009

http://bucatariadenysei.blogspot.com/

Sus In jos

Ce gatim  pentru copilasi (retete) - Pagina 2 Empty Re: Ce gatim pentru copilasi (retete)

Mesaj Scris de Daniela_Ep Sam Dec 05, 2009 8:27 am

Michelle, draga mea, vrei sa fiu (si) eu copilul tau? Ce gatim  pentru copilasi (retete) - Pagina 2 13769
Totul este delicios!

Painea e facuta cu masina de paine? Asta e urmatoarea scula electrocasnica pe care ne-o cumparam, asa ma "ameninta" sotul Wink
Daniela_Ep
Daniela_Ep
Student
Student

Capra
Mesaje : 2790
Data de inscriere : 30/10/2009

Sus In jos

Ce gatim  pentru copilasi (retete) - Pagina 2 Empty Re: Ce gatim pentru copilasi (retete)

Mesaj Scris de Michelle Sam Dec 05, 2009 11:54 pm

si eu vreau sa fiu mamica ta..je je je
painea e facuta manual... Ce gatim  pentru copilasi (retete) - Pagina 2 Icon_biggrin
Michelle
Michelle
Sugar
Sugar

Caine
Mesaje : 25
Data de inscriere : 27/11/2009

http://bucatariadenysei.blogspot.com/

Sus In jos

Ce gatim  pentru copilasi (retete) - Pagina 2 Empty Re: Ce gatim pentru copilasi (retete)

Mesaj Scris de Daniela_Ep Dum Dec 06, 2009 6:05 am

ooo, felicitari pentru paine, Michelle! Ce gatim  pentru copilasi (retete) - Pagina 2 793184
Daniela_Ep
Daniela_Ep
Student
Student

Capra
Mesaje : 2790
Data de inscriere : 30/10/2009

Sus In jos

Ce gatim  pentru copilasi (retete) - Pagina 2 Empty Re: Ce gatim pentru copilasi (retete)

Mesaj Scris de Gabyy Dum Dec 06, 2009 10:39 am

Michelle, vreau si eu sa fiu copilul tau lol!

Niko de 3 zile imi cere cartofi prajiti..ii fac ca nu am incotro, mai ales ca a fost bolnavioara si nu mai papa cum trebuie...
o zi normala de mancare era cam asa...lapte dimineata, paine cu unt sau pateu(2-3 felii)salam uscat la greu(ii place), mai ciuguleste masline, la pranz mancare gatita un castronel(ciorbica sau ce am, carnita cu pireu, mancare de cartofi, depinde ce am in ziua respectiva), mai tarziu iaurt, mar si banana cu biscuite, iar paine cu pateu sau unt si gem, seara lapte(un bibi mare)..lapte mai bea si la pranz daca doarme..si tot mi se pare ca mananca ca o vrabiuta
Gabyy
Gabyy
Decan
Decan

Maimuta
Mesaje : 4457
Data de inscriere : 25/10/2009

*
foaie personaj:

https://amintiricopii.forumgratuit.ro

Sus In jos

Ce gatim  pentru copilasi (retete) - Pagina 2 Empty Re: Ce gatim pentru copilasi (retete)

Mesaj Scris de fluturas Lun Dec 07, 2009 11:25 am

aoleu,Gabi..asta-i mancare de vrabiuta?
ce mai vrei sa inghita in plus?
daca ar manca Alex un sfert din astea dau chef de chef,,,
fluturas
fluturas
Licean
Licean

Capra
Mesaje : 1023
Data de inscriere : 28/10/2009

Sus In jos

Ce gatim  pentru copilasi (retete) - Pagina 2 Empty Re: Ce gatim pentru copilasi (retete)

Mesaj Scris de Daniela_Ep Mar Dec 08, 2009 5:39 am

Gabyy a scris:Michelle, vreau si eu sa fiu copilul tau lol!

Eu am fost prima, te rog frumos! Ce gatim  pentru copilasi (retete) - Pagina 2 13769


Nu ii mai da lui Niko mezeluri la discretie, ca ii creste colestorul Wink Recunosc ca ii dau si eu lui Iani, dar nu cat ar vrea el sa manance.
Nepotica mea de 11 ani a avut probleme cu colestorul in ultimii ani. A fost la regim strict si abia a revenit la normal.
Daniela_Ep
Daniela_Ep
Student
Student

Capra
Mesaje : 2790
Data de inscriere : 30/10/2009

Sus In jos

Ce gatim  pentru copilasi (retete) - Pagina 2 Empty Re: Ce gatim pentru copilasi (retete)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum