Recomandari filme

In jos

Recomandari filme

Mesaj Scris de Luiza la data de Lun Ian 18, 2010 10:09 pm

Haideti sa scriem aici ce filme am mai vazut recent, care ne-au placut si pe care le recomandam si altora!

Eu am vazut week-end-ul trecut 2 filme: The Duchess si Disturbia.Ambele mi-au placut.

The Duchess e un film de epoca, inspirat din viata ducesei de Devonshire, o stramoasa a printesei Diana.Viata celor doua se aseamana foarte tare, amandoua sunt femei frumoase, stilate si iubite de public, dar fara noroc in dragoste.Nu va dau mai multe amanunte, poate este vreuna dintre voi careia ii place genul acesta de filme, care nu l-a vazut si doreste sa-l vada.Va mai spun doar ca Ralph Finnes face in acest film un rol de zile mari.Mi-a placut foarte tare cum a intrat in pielea personajului.

Disturbia, e un film mai vechi, de prin 2007, dar care noua ne scapase, un thriller destul de reusit , dupa parerea mea, care te tine in suspans, chiar daca la inceput e un pic mai slabut si dureaza ceva pana incepe actiunea.Vi-l recomand si pe acesta, merita vazut, zic eu.
Luiza
Scolar
Scolar

Dragon
Data de inscriere : 03/12/2009

Sus In jos

Re: Recomandari filme

Mesaj Scris de Cristina la data de Lun Ian 18, 2010 11:05 pm

Luiza mie tare-mi plac filmele genul "Ducesei"
Mi-ai deschis pofta sa-l vad si eu.
Eu am (re)vazut recent filmul Iluzionistul, coproductie Sua-Cehia. L-am vazut de vreo 2 ori la tv si am rugat pe cineva sa mi-l puna pe dvd. Asa de mult imi place!
Cristina
Scolar
Scolar

Bivol
Data de inscriere : 26/10/2009

*
foaie personaj:

Sus In jos

Mesaj Scris de simi la data de Lun Ian 18, 2010 11:23 pm

Luiza am vazut The Duchess , super mi-a placut si mie foarte mult, anul trecut l-am vazut, stiu ca a luat in 2008 premiu Oscar pentru cele mai bune costume, e cam trist , stiu ca am plans ...
simi
Scolar
Scolar

Dragon
Data de inscriere : 07/11/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de ondrio la data de Mar Ian 19, 2010 6:30 am

Raman fan al filmelor "Al saselea simt" si "Intalnire cu Joe Black".
Primul e psihologic,cu un final neasteptat,care ar fi asteptat daca ai fi atent la detalii.Eu nu am fost.Si bine am facut,caci mi-a placut mult!E cu Bruce Willis.
Al doilea e cu Sir Anthony Hopkins si Brad Pitt.Minunati actori.Dragoste,viata ,moarte..tot ce vrem gasim!Super!
In we am vazut pe Prima "Jurnal de bord",cu Jodie Fostre.E de actiune,foarte dragut,cu final interesant.Mesajul?Ce poate face o mama pentru copilul ei!Iar Jodie Fostre chiar e o actrita buna!
ondrio
Student
Student

Capra
Data de inscriere : 29/11/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de Cristina la data de Joi Ian 21, 2010 6:39 am

Andreea am vazut si eu 'Jurnal de bord'. Am vazut reclama la tv dar am si uitat cum se numeste filmul. Laughing Noroc cu micul tau rezumat.
Chiar e un film bun. Merita vazut.
Eu sunt 'adepta' vazutului de n ori. Daca vad un film ce-mi place vreau sa-l mai revad. Asa ca ai mei colegi fac bani frumosi Razz pe dvd-urile ce mi le fac pe filmele ce vreau sa le revad.
Cristina
Scolar
Scolar

Bivol

*
foaie personaj:

Sus In jos

Mesaj Scris de Daniela_Ep la data de Sam Ian 30, 2010 9:59 am

Acum mi-am dat seama ca exista topicul asta si am scris deja la Taifas despre film.
Eu am vazut azi filmul "2012". Este vorba despre mult discutatul sfarsit al lumii....care este in acelasi timp si un sfarsit, dar si un nou inceput. "Arca", construita in film de China, salveaza o parte infima din populatia globului, parte care o va lua de la inceput. Finalul are loc in ziua de 21 decembrie 2012, iar inceputul ...incepe Wink cu ziua de 27 ianuarie 0001.
Filmul mi se pare foarte bine realizat, chiar prea bine realizat, astfel incat am simtit din plin toate catastrofele sfarsitului, cu toate ca eram doar simplu spectator, instalat confortabil in fotoliu.
Mi-a placut!
Daniela_Ep
Student
Student

Capra
Data de inscriere : 30/10/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de ondrio la data de Mar Feb 02, 2010 6:32 am

Chiar imi doresc sa il vad,Dana,am auzit atatea despre filmul asta!Sper ca e doar fictiune Wink
Scuze ca am scris mai sus Jodie Fostre in loc de Foster! Laughing
ondrio
Student
Student

Capra
Data de inscriere : 29/11/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de Gabyy la data de Mar Feb 02, 2010 11:59 am

am vazut *2012*, ..nu am fost asa incantata de el..pe parcursul filmului arata aceeasi chestie..ca *se zboara cu avionul* si crapa pamantul...as fi vrut sa vad si altfel de actiune..ma asteptam sa fie mai interesant la cat l-a laudat lumea...ajunsesem sa ma intreb singura..oare cat mai zboara astia ?tot filmul numai asta arata?.....

________
Gabyy
Decan
Decan

Maimuta
Data de inscriere : 25/10/2009

*
foaie personaj:

http://amintiricopii.forumgratuit.ro

Sus In jos

Mesaj Scris de micki la data de Mar Feb 02, 2010 9:58 pm

Eu vroiam sa va intreb daca ati vazut "Avatar"?...am inteles ca e tare fain!
Noi avem in plan sa mergem acum sambata la cinema la il vedem!
micki
Prescolar
Prescolar

Cocos

*
foaie personaj:

http://www.prajiturelecuretete.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de Daniela_Ep la data de Mar Feb 02, 2010 10:03 pm

Gabi, deci tu faci parte din cei cu "inima tare". Actiune, pentru tine, inseamna sa vezi si oameni facuti bucati cand se crapa pamantul
Eu ma multumesc cu mai putin...oricum, imaginatia imi lucreaza din greu si asta imi ajunge.
Daniela_Ep
Student
Student

Capra

Sus In jos

Mesaj Scris de Luiza la data de Mier Feb 03, 2010 3:07 am

Eu n-am vazut nici Avatar, nici 2012.Sotul meu le-a vazut, i-au placut amandoua; Avatar mai mult ,2012 mai putin.
Avatar imi doresc sa-l vad si eu, dar la cinema Imax 3D, lucru care se va intampla abia dupa ce o sa nasc.Sotul meu, saracutul de el, nu mai are rabdare sa-l vada in format Imax 3D , toti prietenii lui care l-au vazut l-au asigurat ca merita toti banii, chiar daca am inteles ca exista o problema cu subtitrarea care e 2D ( numai la noi in Romania, se putea intampla asta), dar asta e... o sa astepte pana la vara pentru ca mi-a promis ca mergem sa-l vedem impreuna la cinema, pana atunci sa se multumeasca cu filmul vazut pe plasma de acasa.Ce rea sunt!
Micki, asteptam sa revii cu impresii dupa ce vezi filmul, eu zic ca o sa fie o experienta super tare!Sper sa nu iesi cu dureri de cap de acolo!( o prietena de-a mea asa a patit, a iesit dupa 20 de minute din sala, cu niste dureri groaznice de cap).
Luiza
Scolar
Scolar

Dragon

Sus In jos

Mesaj Scris de Luiza la data de Lun Feb 08, 2010 7:03 am

Ultimele filme pe care le-am vazut au fost:
"Nothing but the truth"-un film inspirat din realitate, povestea unei jurnaliste care publica un articol in care demasca un raport mincinos al CIA si care refuza sa-si divulge sursa.Mesajul?Ce inseamna sa-ti respecti principiile, indiferent de ce presupune asta si in ciuda tuturor presiunilor la care esti supus.Interesant filmul, mi-a placut mult, iar finalul a fost destul de neasteptat.

"Blind Side", inspirat din realitate si asta, povestea emotionanta a unui tanar de culoare, analfabet, provenit dintr-o familie destramata, care nu are nici macar unde locui si a carui viata se schimba la 180 grade atunci cand este adoptat de o familie care ii asgura nu numai un adapost, un camin stabil, ci si multa afectiune, posibilitatea de a studia si de a obtine o bursa sportiva.Mi-a placut f tare filmul si mi-a placut f tare si Sandra Bullock , marturisesc ca nu eram un mare fan al ei pana sa o vad in acest film.

" The Ugly Truth", o comedie romantica draguta

"Julie&Julia", un film destul de slabut, dupa parerea mea, de vazut intr-o seara de duminica cu prietenii, mai schimbi o vorba, mai rontai niste popcorn, mai arunci si un ochi la film; cam asa l-am vazut noi.Meryl Streep joaca excelent, ca de obicei, dar cam atat...De altfel de dragul ei am si vazut filmul...
Luiza
Scolar
Scolar

Dragon

Sus In jos

Mesaj Scris de Gabyy la data de Mier Feb 10, 2010 9:48 am

Daniela_Ep a scris:Gabi, deci tu faci parte din cei cu "inima tare". Actiune, pentru tine, inseamna sa vezi si oameni facuti bucati cand se crapa pamantul
Eu ma multumesc cu mai putin...oricum, imaginatia imi lucreaza din greu si asta imi ajunge.
..daa...actiune spre groaza
...am vazut secvente din Avatar...dar sincer ma cam sperie*moaca* extraterestilor sau ce sunt aia...astept sa vina sotul sa-l vedem impreuna
Luiza, nici mie nu imi place sonorul tare la cinema(foarte tare dupa parerea mea)...cred ca as iesi la fel ca prietena ...cu capul patrat si dureros
...mie mi-a placut tare mult LOST...se difuza o perioada si la prima tv si la AXN...dar l-am urmarit in calculator, a avut grija sotul sa ia toate seriile...e super filmul!

________
Gabyy
Decan
Decan

Maimuta

*
foaie personaj:

Sus In jos

Mesaj Scris de Daniela_Ep la data de Joi Feb 11, 2010 5:05 am

Gabi, tu semeni cu una din surorile mele, careia ii plac filmele de groaza. Eu prefer sa nu ma uit la asa ceva...am inima mai slaba
Daniela_Ep
Student
Student

Capra

Sus In jos

Mesaj Scris de Gabyy la data de Vin Feb 12, 2010 9:09 am

Vai Dana, imi aduc aminte cand eram adolescenta ce ma mai uitam la filme de groaza, si daca nu mancam in timp ce le vizionam , nu ma simteam bine

________
Gabyy
Decan
Decan

Maimuta

*
foaie personaj:

Sus In jos

Mesaj Scris de Cristina la data de Sam Feb 20, 2010 8:27 am

Gabyy a scris:
...am vazut secvente din Avatar...dar sincer ma cam sperie*moaca* extraterestilor sau ce sunt aia...

De aia nu-s dornica nici eu sa vad 'Avatar'
Nu e genul meu, prefer ori desene animate pentru copii ori actori umani. Very Happy

Eu sunt pasionata de filme tip '2012'
Nu l-am vazut dar am vazut la tv o multime de filme de genul unei apocalipse (cometa, meteoriti, vulcani, inversare de poli, etc) si supravietuirea unora si revenirea vietii pe pamant. Tare-mi plac filmele de genul asta. Imi plac ca sunt cu happy-end.
Cristina
Scolar
Scolar

Bivol

*
foaie personaj:

Sus In jos

Mesaj Scris de micki la data de Sam Feb 20, 2010 10:20 pm

Dupa cum va spuneam am fost sa vedem Avatar in 3D....
A fost....super....nu stiu daca ma credeti dar filmul acesta l-am "trait" secunda cu secunda....
Intradevar tare frumos filmul.....si cine a avut atata imaginatie,bravo lui.
V-il recomand...merita intadevar vazut.
micki
Prescolar
Prescolar

Cocos

*
foaie personaj:

http://www.prajiturelecuretete.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de oana la data de Mier Mar 10, 2010 11:16 pm

am reusit sa vad si eu avatar insa acasa, la cinema nu mai am cu cine toata lumea l-a vazut, insa nu m-a impesionat ffff tare. azi vreau sa vad blide slide insa tot acasa. la cinema am vazut de curand agora e interesant.
oana
Prescolar
Prescolar

Sarpe
Data de inscriere : 01/11/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de Luiza la data de Joi Apr 08, 2010 8:33 pm

Oana, toata smecheria cu Avatarul e sa-l vezi la cinema 3 D.Altfel, nu e un film care sa te impresioneze foarte tare.Cel putin asa am inteles, eu inca nu l-am vazut...
Aseara am vazut Shutter Island- super film, o combinatie intre thriller, drama, film psihologic,mister;mi-a placut ff tare, desi nu sunt foarte convinsa ca l-am inteles .Cred ca o sa-l mai vad o data ca sa-l inteleg Very Happy .
L-a vazut vreuna dintre voi?Daca da, mi-ar placea sa schimbam impresii.Daca nu, vi-l recomand, chiar merita vazut, dupa parerea mea.Cu siguranta le va aduce lui DiCaprio si Scorsese cate o nominalizare la Oscar, daca nu chiar si un premiu.
Luiza
Scolar
Scolar

Dragon

Sus In jos

Mesaj Scris de Luiza la data de Dum Aug 15, 2010 10:52 pm

"Old dogs" e ultimul film pe care l-am vazut. E o comedie draguta cu John Travolta si Robin Williams. Mi-a placut , nu mai vazusem de multa vreme o comedie buna.
Luiza
Scolar
Scolar

Dragon

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Sus

Permisiunile acestui forum: