Gripa Porcina -Grupa A-Virusul H1N1

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Gripa Porcina -Grupa A-Virusul H1N1

Mesaj Scris de Cristina la data de Mier Ian 13, 2010 6:15 am

Giani din ce-am citit eu stiu ca gripa 'ataca' cel mai rapid persoanele cu probleme pulmonare, de diabet si obezitate. Si ai mei se cam 'incadreaza' aici. Crying or Very sad Mama in urma operatiei pe cord deschis s-a ales cu o tuse pe care o are si nu o are. Adica e bine mersi 9-10 luni pe an si in 2-3 luni tuseste de numa. Si asa e din 1993 de cand s-a operat. Tatal meu a avut o pneumonie urata, l-au suspectat chiar de tbc de ne-a bagat pe toti in sperieti. Doctorita lor i-a informat, spre deosebire de alti medici de aici din oras care anuntau ca au primit vaccinul sa mergi sa te vaccinezi.
Chiar azi un coleg de-al meu de 22 de ani a venit la munca bucuros ca s-a vaccinat. L-am intrebat: cum?! asa pur si simplu? A zis ca da, a sunat medicul pe mama lui si s-a dus si el sa se vaccineze.
Asta nu-mi place mie la medici, fac vaccin de multe ori fara sa informeze pacientul de nimic.
Si la cozile alea imense prezentate la tv, la cati li s-a vazut istoricul medical? Vaccinau pe banda rulanta.

In fond e problema fiecaruia daca se vaccineaza sau nu.
Dar ce e in Romania e mai mult isterie decat epidemie.
Cristina
Scolar
Scolar

Bivol
Data de inscriere : 26/10/2009

*
foaie personaj:

Sus In jos

Mesaj Scris de Gabyy la data de Mier Ian 13, 2010 11:34 am

cumnata si cumnatul meu de 28 respectiv 34 ani s-au vaccinat, nu au avut nici o reactie adversa...acum ma gandesc ca mai mult pe cei in varsta ii afecteaza intr-un fel sau altul vaccinul .

________
Gabyy
Decan
Decan

Maimuta
Data de inscriere : 25/10/2009

*
foaie personaj:

http://amintiricopii.forumgratuit.ro

Sus In jos

Mesaj Scris de giani la data de Joi Ian 14, 2010 8:26 am

Gabyy a scris:cumnata si cumnatul meu de 28 respectiv 34 ani s-au vaccinat, nu au avut nici o reactie adversa...acum ma gandesc ca mai mult pe cei in varsta ii afecteaza intr-un fel sau altul vaccinul .

Gabyy s-ar putea sa ai dreptate !
am facut un studiu din toate informatiile care le am despre cazurile care au murit din cauza gripei si cred ca niciunul nu avea varsta peste 55 -60 ani ............oare de ce ?
giani
Student
Student

Tigru

*
foaie personaj:

Sus In jos

Mesaj Scris de giani la data de Joi Ian 14, 2010 8:44 am

Cristina ,eu consider ca toata aceasta isterie o provoaca ziarele ,televiziunea etc......sincer eu nu-i mai suport ....scuze offf topic dar vreau sa va spun ceva ........stiti cazul acela de la Bucuresti in care a ars un bebe la incubator .....toate posturile au inceput sa-si de-a cu parerea dar nimeni nu a zis ca este personal putin ......Doamne fereste de o asa nenorocire dar singurii vinovati sunt cei de sus care il loc sa angajeze restructureaza ....lucram pe niste salarii mizerabile la raspunderea si stresul pe care il avem ......daca ati sti de cate ori imi sare inima din piept ca scade cordul la bebe si multe altele !

asa, acuma sa revin la subiect.....sigur i-a intreaba daca sunt alergici ,asta este singura contraindicatie........iar medici de familie stiu despre afectiunile fiecarui pacient !
sa nu ma intelegeti gresit ...ca sunt pt vaccin dar fiecare persoana isi da cu presupusul in nestiinta de cauza sau ce prinde din zbor .........inrebati personalul de boli infectioase care este cel mai in masura sa va informeze !O colega de la infectioase ne-a recomandat,a insistat sa ni-l facem .....la ei tot personalul s-a vaccinat!
sa nu crezi ca eu nu am colege care nici nu vor sa auda de vaccin!
giani
Student
Student

Tigru

*
foaie personaj:

Sus In jos

Mesaj Scris de Gabyy la data de Joi Ian 14, 2010 11:32 am

si tatal meu s-a vaccinat, are 59 de ani, nu a avut nici o reactie adversa, el are ceva probleme cu coloana, dar nu foarte grave.
Giani, ai dreptate , de obicei sunt de vina cei care conduc tara si posturile astea fff importante, , la niste amarati ca noi nu au timp sa se gandeasca de*bine*....

________
Gabyy
Decan
Decan

Maimuta

*
foaie personaj:

http://amintiricopii.forumgratuit.ro

Sus In jos

Mesaj Scris de carmenuta la data de Lun Ian 18, 2010 8:23 am

Nici eu nu sunt de acord cu vaccinul, cel mai mult m-a deranjat ca nu suntem informati corect.
Si ma bucur ca nu sunt singura care spune NU acestui vaccin.
Cand am auzit-o pe sefa de la munca intrebandu-ma cand mergis a te vaccinezi, am ramas socata si pentru ca e sefa nu am putut sa-i raspund deloc la intrebare ca nu vreau sa-l fac i-am spus nu stiu,
carmenuta
Scolar
Scolar

Pisica
Data de inscriere : 04/01/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de m_stefania la data de Mar Ian 19, 2010 8:32 pm

Buna dimineata!
In sfarsit pun si eu linkul cu prospectul de la Cantgrip:

http://jurnal.medicalnews.ro/tag/vaccin-antigripal/
m_stefania
Sugar
Sugar

Capra
Data de inscriere : 06/11/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de stefania la data de Mar Ian 26, 2010 11:59 pm

fetelor eu i-am vacc.sotul acum 3 sapt.sincer nu a avut nici o reactie adeversa pana la ora actuala.
ma gandesc sa ma vacc.si eu dar trebuie sa vorbesc cu medicul de familie...
stefania
Scolar
Scolar

Pisica
Data de inscriere : 30/10/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de Ange la data de Vin Ian 29, 2010 9:24 pm

pe mime m-au chemat la scoala , sa dau semnatura daca sunt sau nu de acord sa vacinez pe Laura , am semnat contra ...

________
Ange
Ange
Licean
Licean

Pisica

*
foaie personaj:

Sus In jos

Mesaj Scris de Daniela_Ep la data de Sam Ian 30, 2010 9:12 am

Deci ii intreaba totusi pe parinti. Sora mea e speriata sa nu-i faca vaccin nepoatei mele la scoala fara sa o intrebe si pe ea (pe sora mea). Sper sa nu se intample asta, pentru ca nu vrem sa i se faca acest vaccin.
Daniela_Ep
Student
Student

Capra
Data de inscriere : 30/10/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de ondrio la data de Sam Ian 30, 2010 9:15 am

Nu se va intampla asta,Dana.Si eu am colege care au copiii in scoala generala si au fost chemati sa semneze daca vor sau nu sa li se faca vaccin copiilor.
ondrio
Student
Student

Capra
Data de inscriere : 29/11/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus