Viitoare mamici

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

In jos

Re: Viitoare mamici

Mesaj Scris de Daniela_Ep la data de Dum Dec 13, 2009 2:02 am

Carmen, nu te descuraja! Va veni si bb2....stie DD cand e momentul.
Daniela_Ep
Student
Student

Capra
Data de inscriere : 30/10/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Dum Dec 13, 2009 5:03 am

Da probabil ca nu e momentul acum de bebe2 cine stie... in ianuarie imi adun fortele si merg la un control gineco sa stiu clar ce am de facut.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Florentina la data de Lun Dec 14, 2009 10:10 pm

La mine inca nu a venit cm ,luna trecuta a venit pe 15 ,de intarziat nu mi-a intarziat niciodata ,sa vedem ............

Florentina
Prescolar
Prescolar

Dragon
Data de inscriere : 12/11/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Dec 14, 2009 10:31 pm

poate la tine sa fie cu bebe...
Aseara, cand ii spuneam lui vladut ca ma doare burta ma intreaba: vine bebe, mami?

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de cristelc la data de Joi Dec 17, 2009 6:35 am

Luiza sarcina usoara iti doresc...cand trebuie sa vina bb?
Carmen cu siguranta va veni si la tine bb rabdare....pupici
cristelc
Scolar
Scolar

Maimuta
Data de inscriere : 06/12/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Vin Dec 18, 2009 4:37 am

Florina sa inteleg ca ai bebe la purtator??????
ca nu am am inteles bine e sau nu e???
Noi momentan am renuntat la bebe2 din cauza crizei, am inceput sa ne protejam iar asta e nu e momentul probabil acum de bebe2... dar sper la anul sa iasa ceva

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Luiza la data de Lun Dec 21, 2009 12:52 am

Multumesc, fetelor, pentru urari!
Cum scriam si la Taifas, miercuri am fost la control.L-am vazut toti trei pe bebe si ne-am indragostit iremediabil de el :hug6: Ne-a oferit un spectacol pe cinste, se zbenguia, dadea din manute si picioruse; la un moment dat, Andrei a avut impresia ca-i face cu mana si i-a facut si el; a fost asa emotionant sa-mi vad puii in acelasi timp, pe Andrei atat de bucuros si emotionat si neputandu-si dezlipi ochii din monitor si pe bebe din burtica ca e bine, voinic si zglobiu.Mi-au dat lacrimile de fericire.Am plecat de acolo plutind, eram si eu si sotul muti de fericire si , cred ca atunci, pentru prima data am constientizat foarte clar amandoi ca vom fi din nou parinti.Acum asteptam data de 4 ianuarie, cand sunt programata la ecografia morfologica...sunt un picut ingrijorata, recunosc, dar am incredere ca puiul meu este sanatos si nu are nicio problema... poate avem noroc si aflam atunci si daca e fetita sau baietel (la Andrei tot pe la 13 saptamani am aflat).Zilele astea trebuie sa merg sa fac si bitestul...nu stiu de ce mi-a recomandat dna dr sa-l fac( la Andrei nu l-am facut), dar daca ea zice ca trebuie facut, o sa-l fac.. stie ea ce spune.
Luiza
Scolar
Scolar

Dragon
Data de inscriere : 03/12/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de Daniela_Ep la data de Mar Dec 22, 2009 8:00 am

Luiza, m-am emotionat eu citind randurile tale, cum sa nu fiti voi emotionati si fericiti? E, intr-adevar, un moment frumos.
Iti doresc o sarcina usoara si fericirea sa te insoteasca pe tot parcursul sarcinii....si nu numai!
Daniela_Ep
Student
Student

Capra

Sus In jos

Mesaj Scris de Luiza la data de Mier Dec 23, 2009 6:16 am

Multumumesc mult, Dana, esti o draguta, ca de obicei si se vede ca nu faci eforturi pentru asta...pur si simplu asa esti tu...mereu ai o vorba buna pentru fiecare dintre noi.Te pup cu mare drag pentru asta .
Astazi am facut si bitestul, rezultatele vor fi gata pe 28, dar cum probabil nu voi fi in Bucuresti atunci, le vor trimite cei de la laborator pe fax direct la Filantropia, in asa fel incat pe 4ianuarie, cand merg eu la eco sa mi le citeasca dr. Sper sa fie totul ok.
Luiza
Scolar
Scolar

Dragon

Sus In jos

Mesaj Scris de simi la data de Joi Dec 24, 2009 10:41 am

Luiza ce frumos, ce emotionant ai descris sentimentele pe care le-ati trait! Sarcina usoara un continuare si Dumnezeu sa va daruiasca un copilas la fel de frumos si si istet precum Andrei.
Pupici multi !
simi
Scolar
Scolar

Dragon
Data de inscriere : 07/11/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de fluturas la data de Joi Dec 24, 2009 11:56 am

Luiza,sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos!
M-ai facut sa retraiesc si sa-mi amintesc toate sentimentele atunci cand am facut 3D si l-am vazut pe Alex zbenguindu-se cand eram stresata ca nu-l simt sau nu-mi dau seama de ce-mi transmite el!
Acum 3 ani in dimineata zilei de Craciun mi-a dat primul semn clar ca exista si ma iubeste!
fluturas
Licean
Licean

Capra
Data de inscriere : 28/10/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de giani la data de Sam Dec 26, 2009 4:34 am

Luiza ,felicitari!sarcina usoara iti doresc si un bebe sanatos!
giani
Student
Student

Tigru
Data de inscriere : 26/10/2009

*
foaie personaj:

Sus In jos

Mesaj Scris de Luiza la data de Mar Ian 12, 2010 12:48 am

Multumesc mult, fetelor!
N-am mai apucat sa scriu la acest topic, dar, iata-ma intrata in cel de-al doilea trimestru de sarcina! Ma simt excelent, nu mai am greturi, nu ma mai simt asa obosita, am inceput sa iau proportii Crying or Very sad, dar incerc sa nu ma stresez prea tare pe tema asta, bebelusul este ok conform ecografiei morfofetale, rezultatele bitestului au iesit foarte bune, totul pare sa decurga normal bounce.
Acum cateva zile, la 14 saptamani fara o zi, l-am simtit pentru prima data pe bebe...a fost o lovitura foarte puternica, in partea stanga, deasupra buricului...ceea ce m-a facut sa cred ca in burtica mea se afla tot un fotbalist Very Happy , lucru care l-ar face foarte fericit pe Andrei, care isi doreste ff tare un fratior...eu inca mai sper ca in burtica mea se afla o mica minune roz, in schimb sotul e aproape sigur ca e tot baietel...vom vedea...important este sa ajungem cu bine la termen si sa fim sanatosi si el si eu .Abia astept sa mai creasca putin si sa il simt in fiecare zi si sa-l poata simti si baietii mei...Andrei , cel putin, nu mai are rabdare, in fiecare zi, de cateva ori pe zi, ma intreaba daca s-a miscat bebe, vorbeste cu bebelusul, mangaie si pupa burtica...e asa dulce, baietelul meu drag si sensibil ...sper sa ramana la fel de afectuos cu bebe si dupa ce acesta o sa se nasca.
Luiza
Scolar
Scolar

Dragon

Sus In jos

Mesaj Scris de simi la data de Mar Ian 12, 2010 2:27 am

Luiza ,sarcina usoara in continuare si un mic fotbalist sau o mica handbalista( Very Happy )sanatos/ sanatoasa! pupici
simi
Scolar
Scolar

Dragon
Data de inscriere : 07/11/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de carmenuta la data de Mar Ian 19, 2010 8:57 am

Ce minunat povestesti Luiza despre sarcina, ma bucur ca esti bine si sa traiesti momentele de gravidutza la maxim, sunt momente unice, cu mici exceptii probabil sutusi de la bebe stari de ameteala poate sau crampe, dar faptul ca undeva in interiorul se dezvolta o minune e ceva unic si nemaipomenit!

Eu nu am renuntat la bebe2 dar asa cum mi-ati scris Dumnezeu stie ce stie si nu era momentul, trebuie sa pun la punct anumite detalii importante.
Primul detaliu s-a rezolvat uterul e ok, ovarele fara chsituletele alea asa ca dna dr mi-a dat azi unda verde dar nu inainte sa-mi tratez celelalte probleme: diskinezia si rinichii.
O sa fac si un efort in acest an macar odata sa merg la dentist sa evalueze stricaciunile desi eu vroiam sa mai aman cu dantura de teama ca bebe2 sa nu strice ce voi repara anul asta... o sa intreb dr saptamana viitoare!
Alt detaliu este spatiu, as vrea totusi sa nu-l nasc in garsoniera ca e greu cu 2 copii intr-o singura camera dar daca se va intampla acest lucru vom grabi mutarea probabil.
Eu as vrea spre jumatatea anului incolo sa-l proiectez ca sa rezolv aceste detalii!
carmenuta
Scolar
Scolar

Pisica
Data de inscriere : 04/01/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de stefania la data de Dum Ian 24, 2010 5:59 am

Luiza iti doresc sarcina usoara in continuare si un bebe sanatos!
succes si fetelor care isi doresc bebe 2!
stefania
Scolar
Scolar

Pisica

Sus In jos

Mesaj Scris de giani la data de Dum Ian 24, 2010 8:57 am

Luiza ,sarcina usoara in continoare !ma bucur ca Andrei este bucuros ca o sa aiba un fratior sau o surioara!
giani
Student
Student

Tigru
Data de inscriere : 26/10/2009

*
foaie personaj:

Sus In jos

Mesaj Scris de carmenuta la data de Dum Feb 21, 2010 2:07 am

Fetele m-am decis gata: am renuntat la Master si am gasit raspunsul decisiv legat de bebe2... daca nu va fi anul asta sau la anul bebe2 clar ramanem cu vladutu... dimineata am fost la piata sa cumpar paine diverse si am luat si un covrig am ajuns acasa si neam sa-i dea si lui tati... e un egoist fara margini nu vrea sa dea nimik la nimeni... copilul singur e egoist rece si numai pentru el... nu-i rau dar nici asa sa nu imparti cu cei din casa, nu am zis sa fii darnic dar totusi cat de cat

M-am gandit foarte serios la bebe2 si sper anul asta sa devin si eu burtoasa acum cat am chef si vreau si pot mai ales
carmenuta
Scolar
Scolar

Pisica

Sus In jos

Mesaj Scris de ondrio la data de Dum Feb 21, 2010 3:51 am

Sa te ajute Dumnezeu,Carmen!
Eu nu sunt inca foarte decisa,dar inclin spre un al doilea bebe.O sa merg la un control in martie,o sa stau de vorba cu dr.meu si apoi,daca totul e ok,voi face si un bebe 2,cred.
ondrio
Student
Student

Capra
Data de inscriere : 29/11/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de carmenuta la data de Dum Feb 21, 2010 4:06 am

Ondrio mie mi-au trebuit 2 ani ca sa ma decid din cauza multor chestii, acum ca ne-am luat masina urmeaza mutarea din garsoniera care va mai dura dar nu stiu exact... dar de mutat ne mutam.Am avut si ceva probleme de sanatate care partial le-am rezolvat.
Imi doresc al doilea bebe din toata inima- un fratior sau o surioara pentru vladutu.
Acum daca Dumnezeu vrea sa fim din nou parinti va ramane de vazut.
Cat am putere de munca si forta necesara pentru ca copii reprezinta cel mai minunat lucru din viata mea... din ultimi 3 ani si ceva.
Sigur ca sunt speriata si am team si emotie cum va fi a doua sarcina dar daca e sa ne luam dupa asta nu mai faceam niciuna copii.

Luiza
cum te mai simti?
carmenuta
Scolar
Scolar

Pisica

Sus In jos

Mesaj Scris de Gabyy la data de Dum Feb 21, 2010 11:28 am

Carmen, sa fie asa cum vreti voi! bafta in tot ceea ce faceti!
Sotul deja incepe sa ma *ameninte* ca intr-un an sau doi Niko va avea un fratior sau surioara...eu nu ma grabesc inca...vreau sa mai stau linisitita...sa fie Niko mai mare...ca ajutor nu imi da nimeni in afara de sot, si el mai mult plecat....
..sa va zic o faza tare azi cu Niko...(ea)mami vreau un fratior...(eu) sa vina tati sa ma ajute sa-l facem Very Happy ...(ea) te ajut eu!

________
Gabyy
Decan
Decan

Maimuta
Data de inscriere : 25/10/2009

*
foaie personaj:

http://amintiricopii.forumgratuit.ro

Sus In jos

Mesaj Scris de ondrio la data de Lun Feb 22, 2010 5:14 am

Niko,esti foarte hotarata!
ondrio
Student
Student

Capra
Data de inscriere : 29/11/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de carmenuta la data de Lun Feb 22, 2010 6:04 am

Multumim gabby... si vladutu cere fratior de vreun una si ceva dar i-am zis ca mai are ceva de asteptat.
Pupici la viitoare burticutze si actuale burticutze
carmenuta
Scolar
Scolar

Pisica

Sus In jos

Mesaj Scris de Michela la data de Dum Apr 11, 2010 9:32 am

tea_ioana a scris:nu ma mai inscriu in clubul asta Very Happy

Laughing Laughing ...Te inscriu eu? ...
Michela