Amintiri din copilarie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Pampersii, olita si reductorul

+6
1puimic
cristelc
simona parfene
roberta
Gabyy
giani
10 participanți

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

Pampersii, olita si reductorul - Pagina 2 Empty Re: Pampersii, olita si reductorul

Mesaj Scris de Gabyy Dum Ian 03, 2010 11:45 am

Bine ai venit 1 puimic Pampersii, olita si reductorul - Pagina 2 Icon_biggrin ...e bine ca zice si dupa ce a facut, , eu o urmaream cand vroia sa faca kk si repede o puneam pe olita, cred ca e prea micuta sa o trezesti noaptea, la vara e tocmai bine sa o inveti sa faca si in alt loc in afara de pampi Pampersii, olita si reductorul - Pagina 2 Icon_wink
Gabyy
Gabyy
Decan
Decan

Maimuta
Mesaje : 4457
Data de inscriere : 25/10/2009

*
foaie personaj:

https://amintiricopii.forumgratuit.ro

Sus In jos

Pampersii, olita si reductorul - Pagina 2 Empty Re: Pampersii, olita si reductorul

Mesaj Scris de fluturas Dum Ian 03, 2010 12:18 pm

Alex sta degeaba pe olita...nu cere si face rar chiar daca binevoieste sa stea pe ea..deja ma enerveaza..cred ca-l trecem direct la reductor....pe taica-su nu-l lasa la baie..cica aia e "olita lu mami..peaca"...sa faca sotul blocaj renal cand a intrat peste el! Pampersii, olita si reductorul - Pagina 2 Icon_wink
fluturas
fluturas
Licean
Licean

Capra
Mesaje : 1023
Data de inscriere : 28/10/2009

Sus In jos

Pampersii, olita si reductorul - Pagina 2 Empty Re: Pampersii, olita si reductorul

Mesaj Scris de AdinaCarla Lun Ian 04, 2010 1:42 am

of sunt asa suprata pe gabi...mai nou nu mai vrea sa faca nimic la olita...imi spune ca face si ea in pampers ca si flavia...de ce nu o pun si pe sora ei pe olitza. degeaba tot incerc eu s-o tot conving ca ea e sora mai mare si ea trebuie sa-i dea exemplu bun s-o vada Flavia cum cere ea olita si nu mai poarta pampers....fara rezultat.
AdinaCarla
AdinaCarla
Student
Student

Cal
Mesaje : 1586
Data de inscriere : 25/10/2009

*
foaie personaj:

Sus In jos

Pampersii, olita si reductorul - Pagina 2 Empty Re: Pampersii, olita si reductorul

Mesaj Scris de 1puimic Lun Ian 04, 2010 9:50 pm

mersi gabyy!

ce este "reducatoru"? nu am ami auzit termenul dar ma gandesc ca este colacelul pt WC pt copii?
1puimic
1puimic
Sugar
Sugar

Mesaje : 3
Data de inscriere : 03/01/2010

Sus In jos

Pampersii, olita si reductorul - Pagina 2 Empty Re: Pampersii, olita si reductorul

Mesaj Scris de m_stefania Lun Ian 04, 2010 9:59 pm

servus!
Fetita mea are 2 ani si 3 luni dar inca nu face pe olita decat dimineata in rest spune ,, mama, fac kk/pisu" dar dupa ce a facut sau pana ajung eu cu olita ea a facut :))) de cele mai multe ori, pana la vara se va dezvata ca suntem pe drumul cel bun.
m_stefania
m_stefania
Sugar
Sugar

Capra
Mesaje : 14
Data de inscriere : 06/11/2009

Sus In jos

Pampersii, olita si reductorul - Pagina 2 Empty Re: Pampersii, olita si reductorul

Mesaj Scris de m_stefania Lun Ian 04, 2010 9:59 pm

reductorul este acel colacel care se pune pe wc, este pt copii.
m_stefania
m_stefania
Sugar
Sugar

Capra
Mesaje : 14
Data de inscriere : 06/11/2009

Sus In jos

Pampersii, olita si reductorul - Pagina 2 Empty Re: Pampersii, olita si reductorul

Mesaj Scris de Gabyy Mar Ian 05, 2010 5:23 am

nici eu nu mai auzisem termenul dar mi-am dat seama Pampersii, olita si reductorul - Pagina 2 Icon_biggrin
Stefania, bine ca sunteti pe drumul cel bun...sa scapati repede de pampi Pampersii, olita si reductorul - Pagina 2 Icon_wink
Gabyy
Gabyy
Decan
Decan

Maimuta
Mesaje : 4457
Data de inscriere : 25/10/2009

*
foaie personaj:

https://amintiricopii.forumgratuit.ro

Sus In jos

Pampersii, olita si reductorul - Pagina 2 Empty Re: Pampersii, olita si reductorul

Mesaj Scris de Luiza Mier Ian 13, 2010 12:45 am

Andrei nu mai foloseste olita de foarte multa vreme (nici nu-mi mai amintesc de cand) decat pe timpul noptii...si asta pentru ca mi-e mie mila sa-l pun sa traverseze asa somnoros tot holul pana ajunge la baia de serviciu (baia pe care o foloseste el).El probabil nu ar avea nimic impotriva. Very Happy
Luiza
Luiza
Scolar
Scolar

Dragon
Mesaje : 734
Data de inscriere : 03/12/2009

Sus In jos

Pampersii, olita si reductorul - Pagina 2 Empty Re: Pampersii, olita si reductorul

Mesaj Scris de Gabyy Lun Ian 18, 2010 10:26 am

asa si eu noaptea pun olita ...dar in pat, sa nu cumva sa ii treaca somnul pana o dau jos din pat Pampersii, olita si reductorul - Pagina 2 488594 ...mi-a zis ea intr-o zi sa o pun jos pe covor pe olita ca se balangane olita cu ea...mititica a simtit, chiar daca era cu un ochi inchis si cu altul pe jumatate deschis Very Happy
Gabyy
Gabyy
Decan
Decan

Maimuta
Mesaje : 4457
Data de inscriere : 25/10/2009

*
foaie personaj:

https://amintiricopii.forumgratuit.ro

Sus In jos

Pampersii, olita si reductorul - Pagina 2 Empty Re: Pampersii, olita si reductorul

Mesaj Scris de cristelc Mier Ian 20, 2010 5:25 am

acum am mai avansat in sensul ca acum sta si cateva ore bune fara pampers dar nu cere o pun eu la olitza...cere olitza sau o ia si se pune pe ea decat daca ma vede pe mine pe wc altfel nu...acujm dimineata sta cam 3 orea fara pampers si seara cam 3 uneori se intampla sa uit si sa se mai ude dar asa ne facem mari...ma gandeam ce chin o fi fost pe mamele noastre fara pampersi...ma totintreb ...oare daca plecau in vizita isi luat 10 schimburi cu ele?
ce tare e Nika...a cerut pe covor...pai daca mami ii facea cutremur...hihi
cristelc
cristelc
Scolar
Scolar

Maimuta
Mesaje : 524
Data de inscriere : 06/12/2009

Sus In jos

Pampersii, olita si reductorul - Pagina 2 Empty Re: Pampersii, olita si reductorul

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum